Tedavi İçin Antalya Masaj Şart

By | Şubat 10, 2018

Antalya masaj tarihte ilk olarak 3 bin yıl kadar önceleri Çin toplumunda uygulanan ve daha sonraları faydalarının ispatlanması ile Yunan hekimlerinden Hipokrates tarafından kas sıkışması, çeşitli çıkıkların, burkulmaların tedavisi için eller ile uygulanan yoğurma, ovma teknikleri daha da geliştirilerek kullanılmıştır.

  1. yüzyılın başlarında ise neredeyse tüm dünyaya yayılan bu teknikler sayesinde günümüzde birçok insan sağlığına kavuşuyor. Profesyonel olarak ülkemizde özel salonlarında, termal tesislerde, otellerde ve saunalarda farklı teknikler ile uygulanıyor. 2011 yılından sonra ülkemizde Antalya masaj eğitimi alanların ve bu sektörde uzman olarak çalışan personel sayısında da artış olmuştur. Doğru teknik ve hareketlerle uygulandığı zaman insan bedeninde ki çeşitli ağrıların dindirilmesinde etkili olacağı gibi amatör kişiler tarafından bilgisizce yapılan uygulamalar ciddi tehlikelere yol açabilir.

Antalya masaj hatta sakatlanmalara varan pek çok rahatsızlıklara ve sorunlara neden olabilir. El ya da başka bir cihaz yardımı ile yapılan teknikler arasında akapunktur yönteminin bir değişik çeşidi olan akubası tekniği, çeşitli bitki aromalarından elde edilen aroma terapi tekniği, bedende ki derin kasların hedef alındığı derin doku tekniği, ortalama olarak 10 ile 20 dakika gibi bir süre özel bir sandalye de yapılan sandalye tekniği, ısıtılmış olan volkanik taşlar yardımı ile yapılan sıcak taş tekniği, cilde uygulandığında reaksiyon vererek vücudun tüm bölgesine yayılmasını sağlayan İsveç tekniği, beden esnekliğini artıran, stresi azaltan ve hatta iç organları thai uygulaması gibi çeşitleri vardır.

Bir Cevap Yazın