Antalya Tay Yoga Masajı

By | Ocak 22, 2018

Antalya masaj dokunmanın insan bedeni üzerinde nasıl bu denli mucizevi etkiler bıraktığı yüzlerce, hatta binlerce yıldır merak konusu olmuştur. Ancak bir canlıya hayat veren fiilin de dokunmak olduğu düşünüldüğü zaman bu fiilin insana pek çok alanda sağlık getirdiğine ve pek çok şeyden koruduğuna da şaşırmamak gerekir.

Dokunmanın bir tedavi olarak görülmesinin sebebi insan vücudunda bozulmuş olan pek çok düzeni yeniden sağlaması ve psikoterapi işlevi bulunmasıdır. Antalya masaj salonları yönteminin psikoterapi yönünden bahsetmek gerekirse ilk olarak bunun hormon dengesi oluşturulmasından kaynaklandığının bilinmesi gerekir. Temas edilen hassas noktalar vasıtası ile endokrin sistem uyarılır ve böylelikle mutluluk hormonlarının endokrin başta olmak üzere salgısı artar.

Öte yandan stresin sebebi olan hormonlar da mümkün mertebe baskılanır. Koruduğu durumların başında ise tam olarak bu sebepten ötürü depresyon gelir. Antalya masaj salonu Depresyona ek olarak kanser, kalp krizi, varis ve romatizma gibi hadiselere karşı da koruyucu etkisi vardır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirdiği de göz ardı edilmemelidir. Zira lenf sistemini daha etkin şekilde çalıştırması vücut direncine doğrudan etki edecektir.

Bir Cevap Yazın