Antalya Masaj Salonu – Hamam

By | Şubat 11, 2018

Antalya masaj salonu uzak doğu ülkelerinde yaklaşık beş bin yıl önce doğan ve tüm dünyaya yayılan bu uygulama, uygulandığı bölgeye ve coğrafyaya göre değişik isimler almıştır. Yoğurma anlamına gelen bu uygulama ile vücudumuzun, birçok rahatsız bölgesi tedavi edilebilmektedir. Her insan belirli bir iş sonrasında ve günlük stresli yaşam şartları sonunda bu olumsuzluklardan kurtulmak için büyük ihtiyaç duyar. Stres gibi durumlar kaslarda gerilmeler oluşturur ve bu gerilmeler vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılara sebep olur.

Kaslardaki gerilmeler, damar daralmalarına ve kan dolaşımının yavaşlamasına ve bozulmasına neden olur. Kan dolaşımı bozulduğunda hücrelere yeteri kadar kan gitmez ve o bölgedeki hücreler ölmeye başlar. Bu durum insanlarda yorgunluk hissi ve keyifsizlik hissi uyandırır. Antalya masaj salonu uygulamaları ile kaslar yumuşatılır, damarların genişlemesi sağlanır ve kan dolaşımı hızlı çalışmaya başlar.

Kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte hücreler kendini yeniler. Hücreler kendilerini yeniler, oluşan toksinleri dışarıya atar. Böylece vücut dinçlik kazanmaya başlar ve yorgunluk hissi kaybolur. Basit gibi görülen bu uygulamalar yorgunluk atmak ve stresten kurtulmak amacıyla yapıldığında bile farkına varmada vücuttaki birçok rahatsızlığın otomatik olarak tedavi edilmesini sağlamış olur.

Antalya masaj salonu bu uygulamalar vücutta uygulandıkları bölgelere göre uygulanış şekillerine göre, çeşitli isimler almıştır. Günlük hayatta insanlar en çok, baş, boyun ve omuz bölgelerine bu uygulamaların uygulanması ihtiyacını duyarlar. Bebeklerde en yaşlı insanlara kadar her yaşa uygulanabilir.

Bir Cevap Yazın